W kwietniu 2016 w Paderborn odbyły się rekolekcje ORAR I. Były to pierwsze rekolekcje formacyjne Domowego Kościoła, które miały miejsce w naszej parafii. Chyba właśnie dlatego, że było to wydarzenie niemal historyczne, czas ten był bardzo szczególny i niezwykle owocny. Rekolekcje prowadziła para odpowiedzialna na Niemcy, Agnieszka i Grzegorz Krzyżowscy. Niezwykli ludzie bardzo silnie zaangażowani w działania DK, którzy od lat aktywnie uczestniczą w kształtowaniu struktur oraz wspieraniu działania poszczególnych kręgów działających na terenie całych Niemiec. I właśnie to zaangażowanie oraz bijąca od nich pewność, że Kościół Domowy jest własciwą drogą dla małżeństw pozwoliły uczynić ten czas rekolekcji czasem powonwego odkrywania bogactwa, jakie daje małżonkom trwanie w modlitwie, dialogu i spotkaniu ze Słowem Pana. 

W rekolekcjach uczestniczyły pary  z Paderborn, Bielefeld oraz Dortmundu. Opiekunem duchowym był proboszcz naszej parafii ks. Krzysztof Romanowski. 

Jesteśmy niezmiernie wdzięczni i szczęsliwi, że udało się zorganizować to spotkanie i że było ono tak głęboko przeżyte przez każde z uczestniczących w nim małżeństw. Dlatego też mamy nadzieję, że te rekolekcje były pierwszymi z całej serii tego typu spotkań, i że już za rok uda się zorganizować kolejne, ORAR II.